Parfüm ve Baş Ağrısı

Parfüm ve baş ağrısı

Baş ağrısı, birçok insanın dahil olduğu, onları farklı şartlar ve zamanlarda enfekte ettiği ve birçok çalışmanın rahatsızlık, kafa karışıklığı ve bozulmasına neden olabileceği bir durumdur. Baş ağrısının, parfümlerin, kokuların, güçlü ve konsantre parfümlerin nedenleri burun sinirlerinin ucunda aktifleşir ve baş ağrısına yol açarak onları tahriş eder. Çamaşır tozları, samposlar ve hava tazeleyiciler baş ağrısına neden olabilirler. Parfümlerdeki kimyasallar, beyin dokusunu etkiler ve hasara etki eder.

Kimyasal lignol, en yaygın kullanılan parfüm olup, uyuşukluğa, depresyona ve yaşamı tehdit eden solunum rahatsızlıklarına neden olur. Ftalatlar, parfüm, kozmetik, oje ve saç spreyi gibi yaygın olarak kullanılan daha esnek saçlar yapmak için kullanılır ve Amerikan çalışmaları, ftalatların insan dokularında önceden düşünüldüğünden çok daha yüksek seviyelerde tutulduğunu ileri sürer.

Ocak 2003’te Avrupa Parlamentosu, ftalatların kozmetik ürünlerde kullanılmasını yasaklayan bir karar aldı. Parfüme maruz kalmanın sağlığını etkilediğinden şikayet edenlerden şiddet ve büyüyen bir protesto gösterildi.

Bazı çağrışımlar, parfümün önümüzdeki on yıl için tütün gibi tartışmalı bir konu olacağını savunuyor. İnsanların temiz havayı soluyabilmeleri için diğer insanların hakkına ilişkin tartışmaların da parfüm için de geçerli olduğunu savunmak gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir